U susret Danu dječije radosti | GRADACAC.com

U susret Danu dječije radosti

Izvor

Članovi Vijeća učenika MSŠ „Hasan Kikić“ danas su ispred gradskog kina organizovali uličnu akciju podjele paketića.

Danas smo finalizirali tradicionalnu humanitarnu akciju „Jedan slatkiš za jedno dijete“ koju Vijeće učenika MSŠ „Hasan Kikić“ realizuje u povodu obilježavanja “Dana dječije radosti”. Učenici naše škole odazvali su se u velikom broju kako bi obezbjedili paketiće za najmlađe, rekla je učenica IV razreda Medicinske škole Adelisa Sendić, predsjednica Vijeća učenika MSŠ „Hasan Kikić.

Uručeno oko 100 paketića korisnicima Dnevnog centra „Kutak radosti“ u Domu zdravlja i našim najmlađim sugrađanima ispred gradskog kina. Paketiće je dobilo i 15 učenika OŠ „Mehmed-beg Kapetanović Ljubušak“ Srnice Donje iz porodica slabijeg imovnog stanja.

Učenici naše škole odazivaju se na sve ovakve i slične humanitarne akcije. Aktivni su u Crvenom križu i postali su prepoznatljivi u javnosti, rekla je koordinatorica projekta „Jedan slatkiš za jedno dijete“, Vildana Vehabović, profesorica engleskog jezika i književnosti.

Radio Gradačac

Izvorni tekst pročitajte na RADIOGRADACAC.ba

Gradacac.com na Viberu